13 PLODIN, KTERÉ MŮŽEME NA PODZIM PĚSTOVAT | VÝSEV V ČERVENCI A SRPNU PRO PODZIMNÍ SKLIZEŇ

Serial Ulice 5332 videí
98zhlédnutí

13 PLODIN, KTERÉ MŮŽEME NA PODZIM PĚSTOVAT | VÝSEV V ČERVENCI A SRPNU PRO PODZIMNÍ SKLIZEŇ

Ahoj kamarádi, v dnešním videu vám představím 13 konkrétních plodin, které můžete vysévat v červenci a v srpnu, které vám poskytnou sklizeň na podzim a krásně prodlouží pěstitelskou sezónu.

Mezi konkrétní plodiny, které můžete vysévat na podzim, buď do záhonu, truhlíku, vyvýšených záhonů nebo do skleníku či fóliovníku patří:
Salát, řeřicha, mrkev, špenát, keříčkové fazole, čínské zelí, pekingské zelí, ředkvičky, fenykl, čekanka salátová, černá ředkev, červená řepa, kedlubna a hrášek.

V dnešním videu se také dozvíte určitá specifika pro pěstování na podzim, protože odrůdy pěstované na jaře často nelze použít pro pěstování na podzim. Více se dozvíte v mém videu.

"oprava" Ve videu na obrázku můžete vidět modrou kytičku - čekanku obecnou. K pěstování na podzim je vhodná čekanka salátová.

Odkaz na náš druhý kanál CESTOVÁNÍ ZA SVOBODOU: https://www.youtube.com/channel/UCthVpT4bOtEBXNVpleG22bw

Kontakt na mě: anabellkakreativ@seznam.cz

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ZAHRADA PRO RADOST:

Jsme Aleš a Petra, máme dcerku Verunku, žijeme v baráčku v malé vesničce a staráme se o naši zahradu a zvířata. Tento kanál je zaměřený na pěstování rostlin na naší zahradě, pěstování exotických rostlin a také na naše zvířata, která na zahradě chováme nebo se zde pohybují :) Děkujeme za veškerou podporu, které se nám od vás dostává a moc rádi pro vás budeme i nadále točit videa, protože jsme se v tom našli a opravdu hodně nás to baví.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

CO JE TO ZAHRADA PRO RADOST?

První citrus jsem si pořídila v roce 2008 a od té doby jsem jim úplně propadla. Postupem času jsem pořídila další kousky do sbírky, přibyly také banánovníky, ananasy a další exotické rostliny. V roce 2015 jsme se přestěhovali z bytu do baráčku a vášeň pro pěstování se ještě umocnila. Začala jsem studovat nejrůznější návody na internetu, četla knihy o pěstování ovoce, zeleniny a od prvního roku na zahradě neustále něco zkouším. Časem přibyl také skleník a tím se pěstování dostalo na další úroveň. Myslím, že můžu říct, že zahrada, pěstování a zahradnické pokusy patří mezi mé velké vášně. S manželem Alešem vytváříme prostředí naší zahrady společně a ve všem si pomáháme. I tak máme ale některé práce na zahradě rozdělené. On zastane tu těžkou práci jako rytí záhonů, přípravu půdy před výsadbou, stavbu plotů, ubytování a příbytků pro zvířata, sekání trávy a stěhování těžkých věcí :) Já mám na starosti výsev semínek a výsadbu sazeniček, výběr vhodných odrůd, neoblíbené pletí záhonků, kontrolu rostlin přes škůdci a řez ovocných stromů. Společně potom zaléváme, vybíráme druhy ovoce a zeleniny, které chceme pěstovat, vymýšlíme stavby a nová řešení pro chov zvířat a trávíme spoustu času procházením se po naší zahradě a sledujeme pokroky matky přírody :)

Mimo pěstování se na svém kanálu budu zabývat i našimi zvířaty. Máme tu spoustu volně žijícího hmyzu, škůdců i prospěšných druhů, ptáků, plazů, obojživelníků i bezobratlých a savců. Mám zkušenosti s chovem slepic lehkých a středně těžkých plemen, s chovem křepelek, indických běžců, kachen pižmových, zakrslých králíků, ryb i akvarijních ryb, potkanů, koček a psů. Věřím, že tento seznam se časem rozroste o nové druhy :) Zvířata milujeme všichni tři už od malička, dáváme jim hodně lásky a vždy se snažíme získávat co nejvíce informací a zkušeností pro jejich zdárný chov.

NAŠE ZAHRADA PRO RADOST je zkrátka velmi široké téma, o které se s vámi rádi na tomto kanále podělíme.